Thursday, June 4, 2026

Bare


 Dok hiljade i hiljade Albanaca , demonstriraju,bore se.,,roke mandoljine,,  i nedaju svoju zemlju,,,,  u investiciju-,pljacku, trampove  kcerke  i zeta  ,oni sto se ,,brinu ,,i vode   Bosnu  i bosanski narod , u isto vrijeme  na stolu imaju  desetak razlicitih   krema tipa vazelina u raznim mirisima i nijansama  ,  i trenutno pokusavaju otkriti  koja je najbolja,degustiruaju,mazu jedni druge, , ,  da se najlakse   uvuku,kliznu, u guzica Donalda Trampa .

Naravno da znate sta je investicija,To je kad neko ima viska para,na razne nacine stekavsi ih , pa hoce jos  vise da ima  a sto podrazumjeva da i oni sto nemaju a sto moraju po raznim kriterijima biti ukljuceni  nesto zarade.Tako je u ,,normalnom,, kapitalizmu  ali ovaj trampov ,nastoji  da ove  sto nemaju ukljuci,jeftina radna snaga, ,jer bez njih ne moze, ali da i nakon zavrsetka posla ostanu tamo gdje su bili i da nemaju nista kao sto ni prije nisu imali,Treba napomenuti da se i ova investicija  u Albaniji planira graditi ne njihovim parama  nego  kreditima banaka ,gdje je rizik nula a profit  mijardu posto.Mozda ste primjetili da  se porodica Tramp u investicijama baca na  zemlje tipa Bosne ,Srbije ,Albanije  ili njima slicne zemlje  bez  izrabljivackog iskustva ,nece valjda u Italiju ili Francusku, Vjerovatno da  se nadaju  da su tamo ljudi na nivou  biznis znanja  i siromastva da bi prodali i vlastitu guzicu za saku Dolara.Sa Albanijom ocitio nece biti lako  a sta je sa Bosnom.

U Bosni je jos jedina  dilema koja je krema  najbolja za uvlacenje u guzicu,  i to je ono   sto jos ne znaju ali su spremni dati ,ponuditi,trampovcima ,a ne americkim drzavnim interesima. sve sto oni pozele pocev od  gasovoda ,aerodroma ,telekoma ,pa ce poslije doci i do davanja prava za naplatu parkinga ispred  groblja Bare u Sarajevu ,prvo ,a sto bi kasnije moglo da se  prosiri i gore prema koncesiji  o uzimanju zakupnine iznad parkinga.

Kad bi se ovom rasprodajom  i zemlje i ponosa nesto i dobilo ,mozda bi bilo i razumno ,ali ako se ovim samo trazi ,,amin,,-dozvola, za ono   sto su ,,domacini,, vec odlucli i zeljeli  onda je jeftino da jeftinije ne moze biti.,,Bay more ,save more,,O more ........jos se sjecam onih dana .......,,


No comments:

Sreca je varljiva

 Spadam u grupu ljudi ,koja sa razlogom ili bez  njega ,misli da je sreca najvazniji faktor u zivotu  i plus da ne prati samo hrabre,I kukav...