Saturday, June 27, 2026

Svi u napad


 Ne znam samo sta ceka predsednik Tramp i sto vec danas  ne napadne Venecuelu ,dok imamo i pomoc  dzavla-zemljotresa  i da konacno i on nekoga pobjedi ,i ,da  zadamo  odlucujuci  udarac venecuelanskim   socijalistima  i komunistima  ,bezboznicima  sto se  zadnjih 270 godina,a mozda i vise,  spremaju da napadnu Ameriku..

Dok  cekamo  da  predsednik ,plus  (R)UBIO i ostale  pirane odluce  da bombarduju  Venecuelu ,ja sugerisem da bace i nekoliko atomskih  bombi ,da ono bude sigurno  da se vise ne micu ,a poslje da poslije  jos neki zemljotres da to prirodno poravna.Jesmo im fino nudili nasu demokratiju sto su oni odbili ,pa smo im morali uhapsiti i predsednika, ,onda  ih je prvo dzavo a poslije  i mi kaznili.Toliko o onoj politici sto je zovu vanjska . Pomazemo ,koliko stignemo .ali smo svijesni da  puno toga i propustimo.Ok, Sta se desava  u Trampovoj Americi.Centralni dogadjaj je  da smo zatvorili  Aligator Alkatraz ,kako je nazvan  zatvor za ilegalne emigrante   na ivici Evergledsa  u blizini Miamija ,,najvece mocvare na svijetu ,pune aligatora i zmija svih vrsta.Aligator alkatraz je inace otvoren  i napravljen da primi  uhapsene i preplasene ljude  koji su pobjegli od gladi i srecu i ,,drim,, trazili ovde ,koje smo fatali po ulicama ,prodavnicama ,crkvama ,dzamijama skolama  i na svim dostupnim mjestima.Prvih nekoliko dana  kapacitet od hijadu ljudi je bio popiunjen ,ali kasnije ,deportacijom i slabijim ulovom,pokazalo se da  i nema bas potrebe za tolikom zatvorom .Aligator Alkatraz je  nas americke porezne obveznike kostao dnevno milion Dolara  a ukupni troskovi su do danas narasli na vise od 600 miliona Dolara,,sto nije neki problem jer su to  americke a ne Tramp pare .Planiralo se na Floridi otvoriti jos takvih mjesta  ali sad nakon sto je prvo zatvoreno ,se odustalo od  te ideje.Ruzno inace izgleda taj  alkatraz  i sa ljudima i bez ljudi  ali predsednik Tramp sad racuna  da bi sve to mogao izdati porodicama pravih aligatora  i da razgovori na tu temu jos traju.Kazu da je samo cijena u pitanju  i da aligatori kao uslov traze i promjenu imena ,mislim na ovo Alkatraz  a da ostane Aligator i predlazu  novo ime Aligator Tramp u znak zahvalnosti predsedniku  zbog uticaja na zivotni  standard  reptila.Ako ne prihvate  trampove uslove  i njih ce mo bombardovati.Nece im koza  valjati  ni pisljiva boba ,  Ni za cipele ni za  tasne/

2 comments:

dalibor bilic said...

Bosnia ,Bosnia ,Bosnia .i ponekad hercegovina.Za 30 godina zivota u Americi ,kad bi sve pomene pojma Bosna sabrao ,nisam cuo ,kao u ova dva zadnja dana ,kad se saznalo da Amerika i Bosna i hercegovina igraju za prolaz medju 16 najboljih.Dali su Amerikanci veliki publicitet svojoj reperezentaciji ,vise nego sam ocekivao za soker, pa se u tom kontekstu i Bosna nadje .U glavnom u pozitivnom kontekstu ,mada uvijek ima nekih budala sto svoju ludost sakrivaju iza podcjenjivanja svega sto nije americko ,ali im je broj mali .generalno Amerika ima ozbiljan i korektan odnos prema prema drzavi i reprezentaciji Bosne i Hercegovine.

dalibor bilic said...

Ima jos karata za utakmicu Amerika-Bosna ,1. Jula u San Francisku.Najeftinija je 5358 Dolara .Nije Maraka Dolara.Izgleda na prvi pogled da je malo skupo ,ali patriotizam nema cijne mislim treba to platiti i dokazati.Kako ja nisam patriota ,za svoj Japan nebi dao tolike pare ,ne zato sto ne mogu nego zato sto to ne vrijedi i kupiti kartu za te pare je isto kao da si dobio potvrdu da si budala.ako 5 hiljda Dolara vracas dug na kreditnu karticu i placas minimum ,trebat ce ti 25 godina da to uradis.

Svi u napad

 Ne znam samo sta ceka predsednik Tramp i sto vec danas  ne napadne Venecuelu ,dok imamo i pomoc  dzavla-zemljotresa  i da konacno i on neko...